sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Weronika postanawia umrzeć
2009-09-29 14:18:00

Tytuł ten może być znany czytelnikom książek, gdyż do kin wchodzi ekranizacja bestsellerowej powieści Paulo Coelho


Bohaterką długo oczekiwanego filmu na podstawie powieści znanego pisarza jest tytułowa Weronika. Wiedzie ona spokojne, niemal idealne życie - jest młoda, ładna, ma dobrą pracę. Jednak brakuje jej czegoś, co nadałoby temu życiu barwę i sens. Z tego braku pojawia się pragnienie śmierci. Weronika decyduje się na próbę samobójczą, która kończy się jej odratowaniem i pobytem w szpitalu psychiatrycznym. Po wybudzeniu się z dwutygodniowej śpiączki, bohaterka dowiaduje się, że jej serce nie wytrzyma długo - kobieta ma przed sobą zaledwie tydzień życia. Ta wiadomość sprawia, że Weronika zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i, paradoksalnie, zaczyna odczuwać pragnienie, by pozostać w nim dłużej.

Wielu miłośników pisarza czeka z niecierpliwością na film; wchodzi on na ekrany już 2 października. Jednak kiedy pojawi się on w repertuarze wałbrzyskich kin nie jest jeszcze wiadome.


Wróć
dodaj komentarz