sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Festiwal Reżyserii Filmowej
2012-05-16 08:37:00


Janusz Gajos, Katarzyna Figura, Jan Komasa i Antoni Krauze to tylko jedni z wielu wybitnych aktorów i reżyserów, których będziemy gościć z okazji 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej w dniach od 2 do 6 czerwca. Na ten czas organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców wiele ciekawych atrakcji. Na tegoroczną imprezę zostało zaproszonych wielu wybitnych gości. Przyjadą do nas między innymi: Waldemar Krzystek, Sylwester Chęciński, Andrzej Krakowski, scenarzysta Jan Purzycki oraz tacy aktorzy jak: Katarzyna Figura, Grażyna Wolszczak, Gosia Dobrowolska , Bogusław Linda, Robert Gonera i Cezary Harasimowicz. Z okazji jubileuszowego 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej zostały zaplanowane liczne konkursy, spotkania z reżyserami i aktorami, a także projekcje wyświetlane w multikinie w Galerii Świdnickiej.


Twarzą tegorocznej edycji będzie Janusz Gajos, który za twórczą współpracę z reżyserem otrzyma nagrodę „Kryształowego Dzika”. Poprzednio nagrodę tą otrzymali również Katarzyna Figura, Bogusław Linda i Jan Nowicki. Również Kazimierz Kutz autor takich filmów jak: „Krzyż walecznych”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Sól ziemi czarnej”, „Perła w Koronie” czy „Śmierć jak kromka chleba”, zostanie nagrodzony laurem za całokształt swojej pracy. Zostanie również przyznana nagroda dla najlepszego reżysera. W tym roku o statuetkę „Złotego Dzika” zawalczą: Lech Majewski za „Młyn i Krzyż” , Jan Komasa za „Salę samobójców”, Greg Zglinski za „Wymyk”, Antoni Krauze za „Czarny czwartek” i Adrian Panek za „Daas”. Reżyserzy spotkają się z uczniami szkół i opowiedzą o swojej pracy i filmach. Zorganizowany zostanie konkurs na recenzję jednostronicową i jednozadaniową. Uczestnicy będą mieli okazję wygrać w tym zadaniu wiele cennych nagród. Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy szykują projekcje również dla najmłodszych. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Jedyny warunek uczestnictwa to rezerwacja, która rozpocznie się od 14 maja. Izabela Patro
źródło: 30minut


Wróć
dodaj komentarz