sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Pożegnania w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa
2009-04-02 10:25:00

Oddział Zbiorów Audiowizualnych zaprasza kinomanów na SEANS POD ATLANTAMI pod hasłem „Najlepsze jest kino polskie” z filmem "Pożegnania” znakomitego reżysera tzw Szkoły Polskiej Wojciecha Jerzego Hasa. Jest to przepełniona subtelnym klimatem, pięknie opowiedziana historia trudnego uczucia. Zbuntowany młodzieniec (świetna rola Tadeusza Janczara) wywodzący się z bogatej, konserwatywnej rodziny poznaje w nocnym klubie zjawiskową, nie rozpieszczaną przez życie fordanserkę (Maria Wachowiak) . Wzajemna fascynacja jest pozornie skazana na porażkę – na jej przeszkodzie staje nie tylko pochodzenie bohaterów, ale i wynikające z ich doświadczeń wewnętrzne ograniczenia. Kiełkujące uczucie gwałtownie przerywa wybuch wojny. Czy po jej zakończeniu kochankowie odnajdą spełnienie? Film w 1959 roku otrzymał wyróżnienie FIPRESCI na XII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.
Seans odbędzie się w czwartek 2 kwietnia 2009 r. o godz. 17.30 w sali Komitetu Europejskiego (parter) Biblioteki Pod Atlantami Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego ogląania oraz wymiany wrażeń po filmie zapraszamy!. Wstęp wolny.


Umowa z ZAiKS-em nr 89/08/0339RO/M14/S z 26.11.2008r.

Źródło: atlanty.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz