sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Świebodzicka Biblioteka przyjazna seniorom
2009-04-09 14:40:00

Świebodzicka Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zachęcić osoby starsze do korzystania ze swojej oferty. Oferuje im różne sposoby ciekawego spędzenia czasu wśród książek - i nie tylko. Na seniorów czekają pokazy filmów, warsztaty internetowe i książki na telefon, dostarczane prosto do domu.
- W każdy pierwszy czwartek miesiąca, w bibliotece przy ulicy Świdnickiej 15 odbędzie się projekcja filmu. Przewiduje się różnorodny repertuar, w zależności od upodobań oglądających i zgodny z ich sugestiami. Na pewno będą to filmy biograficzne, ekranizacje powieści ale także głośne hity filmowe ostatnich lat, komedie, filmy sensacyjne i obyczajowe. Początki projekcji o godzinie 11.00 - opowiada Małgorzata Grudzińska, dyrektor biblioteki


Rusza także popularna w innych miastach "książka na telefon". Z usługi mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Świebodzic mający problem z dotarciem do biblioteki. Wystarczy zadzwonić pod nr 0 74 666 95 74 i zamówić ulubioną pozycję. Osoby dysponujące dostępem do internetu mogą przesłać swoje zamówienia na adres internetowy: mbp_swiebodzice@hotmail.com. Wypożyczanie książek jest bezpłatne. Dostawa książek do czytelnika - w każdy drugi czwartek miesiąca. Istnieje możliwość zamówienia książek do okolicznych miejscowości - Mokrzeszów, Cieszów, Grochotów, Olszany.

Biblioteka będzie także uczyć naszych seniorów obsługi komputera i korzystania z internetu.
- Proszę się nie obawiać, to nie jest wcale takie trudne - zachęca dyrektor Grudzińska. - Pokażemy, jak założyć pocztę elektroniczną, jak wyszukiwać potrzebne informacje w Internecie. Będzie się można u nas nauczyć pisania dokumentów, czy praktycznego korzystanie z portali społecznościowych np. nasza- klasa: zakładanie własnego profilu, szukanie znajomych, dopisywanie się do klas i szkół itp.

Warsztaty będą się odbywać w grupach dwuosobowych od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 10.00 w bibliotece przy ul. Świdnickiej 15. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie się na warsztaty pod nr telefonu 0 74 666 95 75.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach


Wróć
dodaj komentarz