Kolejna część kultowego filmu animowanego, który uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. W tej części prehistoryczni przyjaciele przeżyją wiele niebezpiecznych chwil, spowodowanych oczywiście przez wścibskiego leniwca, Sida. I w tej części towarzyszyć nam będzie wiewiór wiecznie goniący za orzechem, lecz i tu czeka nas niespodzianka.
W części trzeciej Maniek i Ela, para mamutów, oczekuje swojej pierwszej pociechy. Ta sytuacja uświadamia Sidowi, że jemu, niedocenianemu przez płeć przeciwną leniwcowi, może się to nigdy nie przydarzyć, a wizja samotnej starości pcha go do zaadoptowania trzech jaj. Mimo że zarówno Maniek, Ela, jak i Diego starają się go od tego odwieźć, Sid decyduje się zostać tatą...trzech dinozaurów! Jak można było przewidzieć, decyzja leniwca okazuję się brzemienna w skutkach – za porywaczem jaj wyrusza rozwścieczona mama-tyranozaur.
Następstwem ucieczki przed groźną mamuśką jest podróż, niekoniecznie upragniona, do zupełnie innego świata; nasi bohaterowie trafiają do tropikalnej dżungli, która zamieszkana jest przez niesamowite i niezwykle groźne stworzenia. Maniek, Ela, dwójka oposów, Zdzich i Edek, oraz Diego muszą uratować z opresji Sida, lecz to nie będzie łatwe zadanie. Na szczęście naszym przyjaciołom wyruszy z pomocą Buck – trochę dziwny, ale bardzo odważny łowca niebezpieczeństw.
W tej części spotkamy się jak zwykle z ogromną dawką humoru, serwowaną przez niezwykłą paczkę przyjaciół, ale także z chwilami grozy o życie bohaterów, które zainicjowane zostały przez lekkomyślnego, lecz jakże charakterystycznego przedstawiciela rzędu szczerbaków. Jednak ta przygoda pokaże, jak ważna jest przyjaźń i co można dla przyjaciół zrobić.
Film "Powiernik", realizowany miedzy innymi przez Łukasza Kazka, to podróż do świata, którego już prawie nie ma. Dzis możemy ocalić ten świat od zapomnienia pomagając twórcom dokończyć film.
- Od lat odnajduję skarby ukryte 70 lat temu przez dawnych mieszkańców Gór Sowich. I nie mam na myśli diamentów, srebra czy Złotego Pociągu, a coś znacznie cenniejszego - sentymentalne pamiątki, listy, dokumenty i fotografie. Chcąc poznać losy właścicieli, odszukuję ich i zwracam niezwykłe depozyty. W zamian odpłacają mi się w jedynej walucie, jaka mnie interesuje - swoimi wspomnieniami. Powierzają mi swoje tajemnice, często bardzo osobiste i wzruszające - mówi autor projektu, Łukasz Kazek.
W dniach 22-24.07.2018r. odbędą się zdjęcia do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "KURIER". Zdjęcia odbędą się w Głuszycy Górnej i Nowej Rudzie.
Poszukujemy kobiet i mężczyzn w wieku 16-70 lat. Stawka za dzień zdjęciowy - 90 zł brutto. Gramy sceny z II wojny światowej - rok 1944.
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczory Kina Plenerowego. Lokalizacja: plac eventowy za WOK na terenie Starej Kopalni. Wstęp na imprezę jest darmowy.
Pierwszy seans już w piątek 6 lipca 2018r. o godzinie 21.30 i zobaczymy film "Mały Książę".
Wyłoniono 16 spośród 61 nadesłanych filmów dokumentalnych do Konkursu Polskiego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tysiące złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”.
czytaj więcejW Wałbrzycha powstało wiele interesujących polskich i zagranicznych filmów. Najwięcej scen do filmów kręconych było na terenie Zamku Książ. Z najbardziej znanych należy wymienić „Hrabinę Cosel” z 1968 roku, w której główną rolę zagrała Jadwiga Barańska. Dużą popularnością cieszyły się również takie filmy, jak: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Magnat”, w którym zagrała Grażyna Szapołowska, „Trędowata”, gdzie w roli tytułowej wystąpiła Elżbieta Starostecka. W rejonie wałbrzyskim kręcono także filmy zagraniczne, np. „Ursula-po szczęściu ledwie cień”. Jednak znanym powszechnie filmem, który poruszył opinią publiczną był „Komornik”, gdzie główną rolę kreował mieszkaniec Wałbrzycha Andrzej Chyra.
czytaj więcej