sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Nowy film z cyklu sci - fi.
2009-10-28 10:10:00

Opinie o filmie są podzielone, ma on jednak wysokie noty. Najlepiej samemu wybrać się do kina, by ocenić


Nad Johannesburgiem zatrzymuje się statek kosmiczny. Ziemianie znajdują na nim osłabionych i chorych obcych, w swej dobroduszności postanawiają im pomóc, tworzą dla nich specjalny sektor, nazwany dystryktem 9. My jestesmy zapoznani z miejscem w dwadzieścia lat od zamieszkania w nim "krewetek", jak ich ochścili ludzie. Panują tam warunki gorsze niż w slumsach, obcy są okrutnie traktowani przez czarnoskórych mieszkańców dystryktu, szerzy się nawet międzygatunkowa prostytucja (sic!). Obywatele miasta są zniesmaczeni tą sytuacją, żądają usunięcia obiektu z ich pobliża, więc organizacja MNU zajmuje się przeniesieniem dystryktu poza obrzeża miasta. Na dowodzącego cała operacją wyznaczony zostaje przychudy, zbytnio rozentuzjazmowany zięć szefa korporacji, Wikus Van De Merwe. Podczas przeszukania jednego z "domów" krewetek, trafia na dziwne urządzenie, z którego pryska mu w twarz czarna substancja. Od tej pory sytuacja staje się coraz gorsza. Wikus zaczyna się przemieniać, zaczynają na nim przeprowadzać eksperymenty, zdesperowany ucieka i szuka pomocy u krewetek.

Film według mnie bardzo ciekawy, porusza kwestie podziału społecznego, ukazuje okrucieństwo ludzi, nie tylko w stosunku do obcej cywilizacji, ale i do siebie nawzajem. W niektórych momentach odrzuca, a w innych potrafi nawet wzruszyć.


Wróć
dodaj komentarz