Opinie o filmie są podzielone, ma on jednak wysokie noty. Najlepiej samemu wybrać się do kina, by ocenić
Nad Johannesburgiem zatrzymuje się statek kosmiczny. Ziemianie znajdują na nim osłabionych i chorych obcych, w swej dobroduszności postanawiają im pomóc, tworzą dla nich specjalny sektor, nazwany dystryktem 9. My jestesmy zapoznani z miejscem w dwadzieścia lat od zamieszkania w nim "krewetek", jak ich ochścili ludzie. Panują tam warunki gorsze niż w slumsach, obcy są okrutnie traktowani przez czarnoskórych mieszkańców dystryktu, szerzy się nawet międzygatunkowa prostytucja (sic!). Obywatele miasta są zniesmaczeni tą sytuacją, żądają usunięcia obiektu z ich pobliża, więc organizacja MNU zajmuje się przeniesieniem dystryktu poza obrzeża miasta. Na dowodzącego cała operacją wyznaczony zostaje przychudy, zbytnio rozentuzjazmowany zięć szefa korporacji, Wikus Van De Merwe. Podczas przeszukania jednego z "domów" krewetek, trafia na dziwne urządzenie, z którego pryska mu w twarz czarna substancja. Od tej pory sytuacja staje się coraz gorsza. Wikus zaczyna się przemieniać, zaczynają na nim przeprowadzać eksperymenty, zdesperowany ucieka i szuka pomocy u krewetek.
Film według mnie bardzo ciekawy, porusza kwestie podziału społecznego, ukazuje okrucieństwo ludzi, nie tylko w stosunku do obcej cywilizacji, ale i do siebie nawzajem. W niektórych momentach odrzuca, a w innych potrafi nawet wzruszyć.
Film "Powiernik", realizowany miedzy innymi przez Łukasza Kazka, to podróż do świata, którego już prawie nie ma. Dzis możemy ocalić ten świat od zapomnienia pomagając twórcom dokończyć film.
- Od lat odnajduję skarby ukryte 70 lat temu przez dawnych mieszkańców Gór Sowich. I nie mam na myśli diamentów, srebra czy Złotego Pociągu, a coś znacznie cenniejszego - sentymentalne pamiątki, listy, dokumenty i fotografie. Chcąc poznać losy właścicieli, odszukuję ich i zwracam niezwykłe depozyty. W zamian odpłacają mi się w jedynej walucie, jaka mnie interesuje - swoimi wspomnieniami. Powierzają mi swoje tajemnice, często bardzo osobiste i wzruszające - mówi autor projektu, Łukasz Kazek.
W dniach 22-24.07.2018r. odbędą się zdjęcia do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "KURIER". Zdjęcia odbędą się w Głuszycy Górnej i Nowej Rudzie.
Poszukujemy kobiet i mężczyzn w wieku 16-70 lat. Stawka za dzień zdjęciowy - 90 zł brutto. Gramy sceny z II wojny światowej - rok 1944.
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczory Kina Plenerowego. Lokalizacja: plac eventowy za WOK na terenie Starej Kopalni. Wstęp na imprezę jest darmowy.
Pierwszy seans już w piątek 6 lipca 2018r. o godzinie 21.30 i zobaczymy film "Mały Książę".
Wyłoniono 16 spośród 61 nadesłanych filmów dokumentalnych do Konkursu Polskiego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tysiące złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”.
czytaj więcejW Wałbrzycha powstało wiele interesujących polskich i zagranicznych filmów. Najwięcej scen do filmów kręconych było na terenie Zamku Książ. Z najbardziej znanych należy wymienić „Hrabinę Cosel” z 1968 roku, w której główną rolę zagrała Jadwiga Barańska. Dużą popularnością cieszyły się również takie filmy, jak: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Magnat”, w którym zagrała Grażyna Szapołowska, „Trędowata”, gdzie w roli tytułowej wystąpiła Elżbieta Starostecka. W rejonie wałbrzyskim kręcono także filmy zagraniczne, np. „Ursula-po szczęściu ledwie cień”. Jednak znanym powszechnie filmem, który poruszył opinią publiczną był „Komornik”, gdzie główną rolę kreował mieszkaniec Wałbrzycha Andrzej Chyra.
czytaj więcej