sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Brazylijski film "Dworzec nadziei" w Galerii Pod Atlantami
2010-03-02 21:50:00

Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza miłośników dobrego, ambitnego kina na marcowy SEANS POD ATLANTAMI, na którym, w ramach kontynuacji cyklu "Współczesne kino w Europie i na świecie” zaprezentowany będzie film brazylijski pt. "Dworzec nadziei".
Jest to poruszający obraz urodzonego w Rio de Janeiro reżysera Waltera Sallesa, w którym splatają się losy skrajnie rożnych bohaterów – emerytowanej nauczycielki ( nagrodzona za rolę Fernanda Montenegro) oraz na wpół osieroconego chłopca. Tych dwoje wyrusza na poszukiwania ojca sieroty, a ich wzajemna relacja jest jak sama Brazylia – pod warstwą biedy, przemocy i upodlenia ukrywa się piękno, dobroć, ciepło oraz skłonność do poświęceń. Wspólna podróż przeradza się w bolesną, pełną trudów pielgrzymkę, której efektem stają się wewnętrzna przemiana, odkupienie i tytułowa nadzieja.
Film zdobył szereg nagród w tym Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (1998).
Seans odbędzie się w czwartek, 11-go marca 2010r. o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!


Źródło: regionalnatv.pl


Wróć
dodaj komentarz