Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na SEANS POD ATLANTAMI, gdzie pod hasłem „Współczesne kino w Europie i na świecie” zaprezentowany będzie film polski "Ogród Luizy”.
W tytułowym "Ogrodzie” spotykają się dwie diametralnie różne osoby. Młoda dziewczyna (Patrycja Soliman) ukrywająca się w wyimaginowanym świecie, trochę baśniowym, trochę strasznym ale na pewno chroniącym ja przed tym, co na zewnątrz. Dla osób postronnych jej nieprzeciętna wrażliwość to objaw choroby. Ale dla kolejnego bohatera (Marcin Dorociński) - tzw twardego faceta z podejrzanego środowiska - to magnes, który sprawia, iż chce zaopiekować się ta kruchą, nie do końca przystosowaną do rzeczywistości, istotą. Co wyniknie z ich spotkania, w sposób ciepły i subtelny opowiedział reżyser i pisarz Maciej Wojtyszko.
Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (2007).
Seans odbędzie się w czwartek, 1-go kwietnia 2010r. o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.atlanty.pl i do wglądu w katalog Fonoteki z bogatymi zbiorami muzycznymi i filmowymi.
regionalnatv.pl
Film "Powiernik", realizowany miedzy innymi przez Łukasza Kazka, to podróż do świata, którego już prawie nie ma. Dzis możemy ocalić ten świat od zapomnienia pomagając twórcom dokończyć film.
- Od lat odnajduję skarby ukryte 70 lat temu przez dawnych mieszkańców Gór Sowich. I nie mam na myśli diamentów, srebra czy Złotego Pociągu, a coś znacznie cenniejszego - sentymentalne pamiątki, listy, dokumenty i fotografie. Chcąc poznać losy właścicieli, odszukuję ich i zwracam niezwykłe depozyty. W zamian odpłacają mi się w jedynej walucie, jaka mnie interesuje - swoimi wspomnieniami. Powierzają mi swoje tajemnice, często bardzo osobiste i wzruszające - mówi autor projektu, Łukasz Kazek.
W dniach 22-24.07.2018r. odbędą się zdjęcia do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "KURIER". Zdjęcia odbędą się w Głuszycy Górnej i Nowej Rudzie.
Poszukujemy kobiet i mężczyzn w wieku 16-70 lat. Stawka za dzień zdjęciowy - 90 zł brutto. Gramy sceny z II wojny światowej - rok 1944.
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczory Kina Plenerowego. Lokalizacja: plac eventowy za WOK na terenie Starej Kopalni. Wstęp na imprezę jest darmowy.
Pierwszy seans już w piątek 6 lipca 2018r. o godzinie 21.30 i zobaczymy film "Mały Książę".
Wyłoniono 16 spośród 61 nadesłanych filmów dokumentalnych do Konkursu Polskiego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tysiące złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”.
czytaj więcejW Wałbrzycha powstało wiele interesujących polskich i zagranicznych filmów. Najwięcej scen do filmów kręconych było na terenie Zamku Książ. Z najbardziej znanych należy wymienić „Hrabinę Cosel” z 1968 roku, w której główną rolę zagrała Jadwiga Barańska. Dużą popularnością cieszyły się również takie filmy, jak: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Magnat”, w którym zagrała Grażyna Szapołowska, „Trędowata”, gdzie w roli tytułowej wystąpiła Elżbieta Starostecka. W rejonie wałbrzyskim kręcono także filmy zagraniczne, np. „Ursula-po szczęściu ledwie cień”. Jednak znanym powszechnie filmem, który poruszył opinią publiczną był „Komornik”, gdzie główną rolę kreował mieszkaniec Wałbrzycha Andrzej Chyra.
czytaj więcej