sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Seans filmowy Ogród Luizy - reżyser Maciej Wojtyszko
2010-03-26 09:44:00

Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na SEANS POD ATLANTAMI, gdzie pod hasłem „Współczesne kino w Europie i na świecie” zaprezentowany będzie film polski "Ogród Luizy”.
W tytułowym "Ogrodzie” spotykają się dwie diametralnie różne osoby. Młoda dziewczyna (Patrycja Soliman) ukrywająca się w wyimaginowanym świecie, trochę baśniowym, trochę strasznym ale na pewno chroniącym ja przed tym, co na zewnątrz. Dla osób postronnych jej nieprzeciętna wrażliwość to objaw choroby. Ale dla kolejnego bohatera (Marcin Dorociński) - tzw twardego faceta z podejrzanego środowiska - to magnes, który sprawia, iż chce zaopiekować się ta kruchą, nie do końca przystosowaną do rzeczywistości, istotą. Co wyniknie z ich spotkania, w sposób ciepły i subtelny opowiedział reżyser i pisarz Maciej Wojtyszko.
Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (2007).
Seans odbędzie się w czwartek, 1-go kwietnia 2010r. o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.atlanty.pl i do wglądu w katalog Fonoteki z bogatymi zbiorami muzycznymi i filmowymi.

regionalnatv.pl
 


Wróć
dodaj komentarz