sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kolejny sukces młodych filmowców z Głuszycy
2010-07-07 10:47:00

Film dokumentalny “Marysia”, zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół w Głuszycy, pojechał na Festiwal Filmoteki Szkolnej do Warszawy. Głuszycki Klub Filmowy “Filmojady”, jako jedyny, reprezentował powiat wałbrzyski. Była to nagroda za aktywne propagowanie idei kinowych klubów dyskusyjnych w szkołach.
Do stolicy został wydelegowany uczeń, Amadeusz Rolka oraz opiekun klubu, Dominik Grąz.


- Dwudniowy pobyt był niezwykle intensywny i wypełniony interesującymi nas zajęciami – mówi szkolny filmowiec.
Uczestnicy festiwalu zostali zaproszeni do Wytwórni Filmów Fabularnych, Filmoteki Narodowej, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz do siedziby TVN. Poznali proces obróbki filmowej, zwiedzili studio nagrań i montażownię. Zorganizowano dla nich także warsztaty filmowe, maraton, targi projektów filmowych, a na zakończenie – uroczystą galę i obiad w Ministerstwie Kultury. Dyskutowano przy tej okazji o własnych działaniach na niwie X Muzy, a rad młodym filmowcom udzielali m.in. Agata Buzek, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz i Andrzej Jakimowski, twórca niezywkle popularnych w regionie wałbrzyskim “Sztuczek”.

- To dla mnie niezapomniane wydarzenie. Miałem okazję rozmawiać ze znanymi filmowcami, porozmawiać z pasjonatami kina, spróbować dubbingu i poznać tę sztukę od kuchni – opowiada przejęty Amadeusz Rolka.
Inicjatorem spotkania było Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz organizacja “Filmoteka Szkolna. Akcja”. Podsumowano w ten sposób roczną akcję filmotek szkolnych, prowadzoną systemem e-learningowym. - Był to kurs podzielny na kilka modułów. Uczniowie zdobywali wiedzę o sztuce filmowej począwszy od historii kina, analizę dzieł filmowych, recenzje, a skończywszy na własnym filmie. Nasz film to “Marysia”, opowieść o jednej z naszych uczennic – wyjaśnia Dominik Grąz.

Przypomnijmy też, że inny film- ,,Francja na talerzu", zrealizowany przez głuszyckich gimnazjalistów znalazł się w finałowej czwórce najlepszych filmów zgłoszonych w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej".

źródło regionalnatv.pl


Wróć
dodaj komentarz