sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Filmowy świat
2011-12-27 09:12:00

Pobieranie filmów z internetu, to kradzież. Dlatego polecamy skorzystać z usług wypożyczalni. Filmy, które dostaniemy na płytach DVD lub Blu-Ray gwarantują dużo wyższą jakość obrazu i dźwięku, a co najważniejsze są legalne. Dlaczego? To wyjaśni już specjalista Robert Bieliński.

- Czy w czasach gdy króluje internet klienci chętnie przychodzą wypożyczać filmy na płytach DVD? - Oczywiście. Dzięki temu, że wypożyczalnia istnieje około dziewięć lat mamy dosyć dużą grupę stałych klientów, którzy nie ściągają filmów z internetu. Należy też zauważyć, że większość portalów, które dają możliwość pobrania filmu, robi to bezprawnie. Według statystyk na dwadzieścia ściągniętych filmów z internetu, tylko jeden został pobrany zgodnie z prawem. Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że pobieranie filmów z internetu, to kradzież. Więc chyba lepiej wypożyczyć film i obejrzeć w najlepszej dostępnej jakości, niż ściągnąć i łamać prawo.

- Częściej wypożyczacie płyty DVD czy Blu-ray?

Częściej wypożyczane są płyty DVD, ale zauważam, że coraz więcej ludzi pyta o filmy na Blu- -Ray. Odtwarzacze Blu-Ray są w tej samej cenie co odtwarzacze DVD, a oferują dużo wyższą jakość obrazu i dźwięku. Obsługują one oprócz formatu Blu-Ray, także format DVD. Myślę, że za parę lat przestaniemy używać DVD tak jak kilka lat temu przestaliśmy używać magnetowidów na kasety VHS.


- Jakie filmy ukażą się na święta? Czy jest możliwość rezerwowania filmów? - Już ukazała się ostatnia część „Harry’ego Pottera”, „Kac Vegas 2” czy „Kapitan Ameryka”. Na święta ukaże się najnowsza część horroru „Oszukać przeznaczenie”, dramat „Drzewo życia” z Bradem Pittem, Science-fiction „Atak na dzielnice” i wiele innych pozycji, które umilą nam świąteczny okres. Oczywiście istnieje możliwość rezerwacji filmów. Wystarczy przyjść do wypożyczalni lub zadzwonić. Przypominam również, że gdy bierze się większą ilość filmów otrzymuje się rabat. - Na czym polega regeneracja płyt? Czy nie uszkadza nośnika? - Regeneracja płyt polega na wygładzaniu rys za pomocą specjalnego płynu(politury) i nakładek czyszczących. Producent urządzenia, którego używamy daje 98 procent na to, że płyta, która nie działała lub się zacinała, będzie znowu sprawna. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie zdarzyło mi się jeszcze żeby płyta po oczyszczeniu dalej się zacinała bądź w ogóle nie działała. Nie ma możliwości, aby konserwacja zniszczyła nośnik lub usunęła z niego dane. - Wypożyczalnia istnieje bardzo długo na rynku – zmieniła się tylko lokalizacja i właściciel? -Tak jak mówiłem wcześniej, wypożyczalnia istnieje około dziewięć lat. Wcześniej była na ulicy Broniewskiego (dzisiejsza drogeria Rossmann), a teraz jest na ulicy Hirszfelda. Parę miesięcy temu przejąłem wypożyczalnie od poprzedniej właścicielki, lecz nic się poza tym nie zmieniło. Tto cały czas ta sama wypożyczalnia. Klienci, którzy mieli u nas swoje konto, mają je nadal. Ceny są takie same, a zmienia się tylko asortyment, który jest coraz większy. Obecnie mamy około dwa i pół tysiąca filmów. Zapraszamy. Rozmawiała Katarzyna Markowska


Wróć
dodaj komentarz