sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Czy to już koniec kina?
2012-04-02 10:22:00

Za ponad 500 tysięcy złotych Odra- Film zamierza sprzedać kino Gdynia. Mimo zabiegów mieszkańców, którzy walczyli o przetrwanie obiektu, nie malejącej frekwencji na sali kinowej i zainteresowania władz miasta, instytucja zdecydowała wystawić kino na przetarg... nie informując o tym pracownika i opiekuna kina - Sebastiana Scheera. O przetrwaniu kina miała zdecydować frekwencja na sali po uruchomieniu multipleksu w Galerii Świdnickiej. Frekwencja nie zmalała, a nagłośnienie przez naszą redakcję problemu, zmobilizowało młodszych i starszych Świdniczan, do odwiedzenia Gdyni. Mimo tych zabiegów i pracy opiekuna obiektu Sebastiana Scheera, Odra- Film stwierdziła, że nie wyśle do naszego miasta żadnych filmów. Nie wiemy co instytucja chciała tym działaniem osiągnąć, jednak to także nikogo nie zniechęciło, gdyż mieszkańcy ochoczo przyszli na powtórkę „Muppetów” i „ Listów do M”. 

 


Gdynia ponownie obroniła się przed działaniem dyrekcji Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Kilka dni później zadzwonił do nas Sebastian Scheer i poinformował nas, ze kino Gdynia... zostało wystawione na przetarg.- Dowiedziałem się od znajomego. Nie uwierzyłem, bo nikt do mnie nie zadzwonił. Zajrzałem na stronę internetową Odry- Film i okazało się, że kino od dwóch dni jest zgłoszone do przetargu.- mówił. Cena wywoławcza to ponad pół miliona złotych. Władze Świdnicy przyznały, iż mimo chęci zatrzymania obiektu, miasta nie stać na taki wydatek, zaś właściciele nie chcą jej przekazać odpłatnie. Czy kino Gdynię czeka ten sam los co „Wolność” w Świebodzicach, które po sprzedaży zniknęło z krajobrazu miasta? Utrata obiektu zaboli wielu Świdniczan, zwłaszcza Sebastiana Scheera, który od dziecka wraz z ojcem opiekował się kinem. Izabela Patro
źródło:30minut


Wróć
dodaj komentarz