sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Ratujemy kino „Gdynia”- ciąg dalszy
2012-04-18 10:50:00

Aż 500 tysięcy złotych miałby kosztować cyfrowy projektor oraz remont kina „Gdynia” według dyrektora Odra- Film. - To kino nie jest przystosowane do takiego sprzętu. Jest natomiast doskonałym miejscem dla kina ambitnego oraz imprez kulturalnych. Liczby o których mówią przedstawiciele Odry- Film również są zawyżone.


Być może po to by przestraszyć Urząd Miasta, który mógłby przejąć obiekt – ripostuje Sebastian Scheer. W zeszłym tygodniu napisaliśmy do Odra- Film z zapytaniem o plany związane ze Świdnickim kinem „Gdynia”. Chcieliśmy poznać przyczyny opóźnień w tworzeniu repertuaru oraz filmów, dowiedzieć się czy instytucja ma plan na promocję obiektu, a także czy decyzja o zamknięciu jest już „klepnięta”. W odpowiedzi dyrektor Odra -Film Andzrej Białas poinformował nas, że ostateczna decyzja o dalszych losach „Gdyni” zostanie podjęta po uruchomieni multipleksu w Galerii Świdnickiej. Dowiedzieliśmy się także, iż według instytucji kino bez cyfrowego projektora nie ma szans z nowoczesnymi kinami, zaś zamontowanie takiego sprzętu to pół miliona złotych. Innego zdania jest Sebastian Scheer, opiekun świdnickiego kina.- Nie ma u nas możliwości by powstał cyfrowy projektor. To kino nie jest przystosowane do takiego sprzętu. Jest natomiast doskonałym miejscem dla kina ambitnego oraz imprez kulturalnych. Liczby o których mówią przedstawiciele Odry- Film również są zawyżone, być może po to by przestraszyć Urząd Miasta, który mógłby przejąć obiekt- mówi Sebastian Scheer. Według niego remont kina nie okazałby się wcale taki drogi, gdyż większość sprzętów, bądź części do nich ma Odra- Film, która weszła w ich posiadanie po zlikwidowaniu innych placówek. Koszt całego remontu mógłby wynieść około 50 tysięcy złotych, a jest to dziesięć razy mniej niż mówi Adrzej Białas. W zeszłą środę 15 lutego w „Gdyni” odbył się pokaz filmu „Generał” Bustera Keatona z muzyką na żywo Marcina Pukaluka. Mimo, iż wydarzenie należało do imprez ambitnych, przyciągnęło wielu zainteresowanych widzów, w tym także władze naszego miasta – Między innymi do takich imprez jesteśmy przystosowani. Było by szkoda gdybyśmy to utracili- mówi Sebastian Scheer. Redakcja Tygodnika 30 minut ponownie apeluje do mieszkańców Świdnicy o pomoc w ratowaniu kina. Poniżej prezentujemy w całości list, przesłany do nas przez dyrektora Odra- Film Andrzeja Białasa. Izabela Patro
źródło: 30minut
 


Wróć
dodaj komentarz