sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Gdynia na sprzedaż po raz drugi!
2012-06-29 15:53:00

Za jedyne 351 tysięcy Odra- Film chce sprzedać kino Gdynia. Jerzy Tutaj zapewniał mieszkańców, że Zarząd Województwa poważnie rozważy możliwość przekazania nam obiektu. Decyzja została podjęta, a kino po raz drugi wystawiono na przetarg. Jerzy Tutaj,wicemarszałek województwa, w kwietniu deklarował, że w sytuacji gdy pierwszy przetarg na kino Gdynia nie zostanie sfinalizowany, władze naszego miasta będą mogły jeszcze raz wystąpić do Zarządu Województwa z prośbą o przekazanie obiektu Świdnicy, zaś prośba ta zostanie poważnie wzięta pod uwagę i być może Zarząd wyrazi zgodę. Wiemy już, że zgody nie będzie. Mimo zapewnień wicemarszałka władze województwa nie zamierzają oddać miastu kina, zaś Odra- Film,która jest właścicielem obiektu, ponownie wystawiła go na sprzedaż za jedyne... 351 tysięcy złotych. Czyli aż o 200 tysięcy złotych mniej niż w pierwszym przetargu.


Obiekt zostanie przeznaczony do celów kulturalnych i funkcji towarzyszących, czyli handel i gastronomia. O kino w Urzędzie Marszałkowskim walczą świdnickie organizacje a także sami mieszkańcy, lecz mimo naszych starań władze województwa nie wyrażają woli współpracy. Natomiast już jakiś czas temu, zastępca prezydenta, Waldemar Skórski informował, że miasto nie ma środków na zakup obiektu. Drugi przetarg zakończy się 14 czerwca. Jeśli przetarg ponownie nie dojdzie do skutku, możliwe, że wówczas Zarząd Województwa ponownie przemyśli swoją decyzję, tym razem na korzyść Świdniczan. Izabela Patro
źródło: 30minut


Wróć
dodaj komentarz