sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Festiwal pobił rekord
2012-07-02 14:56:00

Nagrodę 10 tysięcy złotych oraz świdnickiego Złotego Dzika otrzymał Adrian Panek, autor kostiumowego filmu „Daas”.Z powodu rosnącej popularności, organizatorzy są przekonani, że już niedługo Festiwal Reżyserii Filmowej, stanie się największym festiwalem filmowym nie tylko w Polsce ale i na świecie. Po Kryształowym i Diamentowym Dziku przyszła kolej na Złotego Dzika, nagrodę dla najlepszego reżysera, którą otrzymał Adrian Panek, autor filmu „Daas”.


- To dla mnie ważne wyróżnienie, ponieważ to mój debiut. Cieszę się, że Festiwal Reżyserii Filmowej powstał, gdyż młodzi twórcy mają szansę wykazać się swoimi umiejętnościami”- mówił reżyser. Na zakończenie, organizatorzy podsumowali sukces przedsięwzięcia - Tegoroczne wydarzenie przekroczyło nasze oczekiwania. Rozdaliśmy 14 tysięcy wejściówek, a w ubiegłym roku było to tylko 8 tysięcy, a już wtedy wydawało się to liczbą rekordową. Jak tak dalej pójdzie Festiwal Reżyserii Filmowej stanie się największym festiwalem filmowym na świecie- mówił Stanisław Dzierniejko, dyrektor i pomysłodawca festiwalu, cieszącego się sympatią również wśród polskich aktorów. Na otwarciu gościliśmy Janusza Gajosa, zaś na oficjalne zamknięcie przyjechała Katarzyna Figura – W ubiegłym roku to ja byłam tym szczęśliwcem, który otrzymał nagrodę. To bardzo miłe uczucie i ciesze się, że teraz trafi do kogoś innego.- mówiła aktorka. Na dalszą rozmowę Katarzyny figury z naszą redakcją zapraszamy na stronę 3. Izabela Patro

źródło: 30minut
 


Wróć
dodaj komentarz