sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Odważne filmy świata w Wałbrzychu
2012-07-04 12:41:00


Dzisiaj na Dolnym Śląsku rozpoczyna się trzydniowe tournee odważnych filmów z całego świata. Będzie to przedsmak 7. Przeglądu Filmowego Brave Festival (3-7 lipca), który w tym roku skupia się na kulturze Maroka, a także zgodnie z hasłem festiwalu - „Wtajemniczenia kobiet” ukazuje kobiety w różnych kontekstach społeczno-kulturowych. W ramach Brave Films On Tour w wałbrzyskim Kinie Apollo odbędą się projekcje najciekawszych filmów Przeglądu, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym pokaz zamknięty przeznaczony tylko dla młodzieży szkolnej. Od 15 do 17 czerwca wybrane filmy Brave Festival podróżować będą po Dolnym Śląsku. Organizatorzy postarali się, aby także widzowie spoza Wrocławia mieli okazję zobaczyć najbardziej wartościowe obrazy tegorocznego Przeglądu Filmowego. W Kinie Apollo odbędą się trzy projekcje najciekawszych obrazów wrocławskiego święta kina kulturowo zaangażowanego.


Dla kinomaniaków ze szkół gimnazjalnych i liceów organizatorzy tournee przygotowali pokaz zamknięty. Już dzisiaj,15 czerwca, uczniowie będą mogli obejrzeć film z cyklu Brave Focus: Maroko pt. „Ali Zaoua. Książę ulicy” w reż. Nabil Ayouch - fabułę, która na kanwie kryminału opowiada historię bezdomnych dzieci żyjących na ulicach Casablanki, jednej z największych metropolii Maroka. W weekend, 16 i 17 czerwca, filmy tournee będzie mógł zobaczyć już każdy. Jednym z nich będzie niezwykle ciekawy dokument z cyklu Brave People Doc film pt. „Kiedy wszyscy śpią” - opowieść o nocnym Stambule, jednej z największych metropolii świata. Ostatnią propozycją dla widzów z Wałbrzycha jest film z cyklu Brave Contexts pt. „Wszystko o mojej babci” w reż. Mahmouda Kaabour. Tytułową bohaterką tego niezwykle ciepłego dokumentu jest mieszkająca w Bejrucie babcia reżysera – Teta Fatima, 83 letnia głowa rodziny Kaabour. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasie kina. (red)


źródło: 30minut


Wróć
dodaj komentarz