sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Nagroda za film o Świdnicy
2012-08-15 14:15:00


Maciej Ławniczak dostał 1000 złotych nagrody za nakręcenie minutowego filmu o Świdnicy. Zwycięski film zostanie również wyświetlony podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, który odbędzie się w połowie września. Przy wyborze najciekawszej prezentacji pomagali sami mieszkańcy. Do konkursu zgłoszono siedem tytułów w tym dwa pochodzące ze świdnickiego aresztu śledczego.


Uczestnicy zabawy mieli nakręcić minutowy film wykonany dowolną techniką i sprzętem. Jedynym warunkiem było zawarcie w filmie symbolu kojarzącego się z miastem. W finałowej trójce znalazły się trzy prezentacje: „Visit the Inside”- Kuby Zająca i Benedykta Chlastawy , „Świdnica – rynek z tradycjami”- Wioletty Łabędź oraz „Świdnica – miasto uśmiechu”- Macieja Ławniczaka. Wszystkie trzy filmy zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Zwycięzca otrzymał tysiąc złotych nagrody, zaś pozostali autorzy filmów gadżety promocyjne. Maciej Ławniczak ma 16 lat, jest absolwentem Gimnazjum nr 3, a od września będzie się uczył w klasie filmowej w I Liceum Ogólnokształcącym. Od kilku lat amatorsko zajmuje się montażem i jak twierdzi „Świdnica- miasto uśmiechu” jest jego pierwszym filmem.– Krótkie filmiki są najlepszym komentarzem do rzeczywistości. Mam nadzieję, że konkurs będzie zachętą również dla innych świdniczan do chwalenia się miastem w filmowej wersji – mówi prezydent Wojciech Murdzek. W filmie można usłyszeć piosenkę zespołu „Zero Procent”, który zgodził się na bezpłatne wykorzystanie utworu. Izabela Patro

źródło: 30minut


Wróć
dodaj komentarz