sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Canal+ kooproducentem najnowszego filmu Waldemara Krzystka
2012-09-14 12:08:00

15 września w Legnicy padnie pierwszy klaps na planie najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. Produkcja powstaje przy finansowym udziale CANAL+.

W inspirowanym autentycznymi wydarzeniami sensacyjnym thrillerze zagrają m.in. Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Kot, Jan Frycz i Sławomir Orzechowski. Kinowa premiera „Fotografa” planowana jest na 38. Gdynia Film Festival. W telewizji film obejrzą jako pierwsi widzowie CANAL+.
Waldemar Krzystek tworzy filmy, które zdobywają uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Jego ostatni obraz „80 milionów”, koprodukowany również przez CANAL+, został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara. Tym razem reżyser debiutuje w nowym dla siebie gatunku – pełnym napięcia thrillerze. Intrygujący scenariusz i doborowa obsada zapowiadają powstanie wyjątkowego filmu, utrzymanego w mrocznym klimacie.

„Fotograf” opowiada historię seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni, wzorem techników policyjnych, kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do mrocznych wydarzeń z lat 70 tych. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza, jedyna dotychczas osoba, która rozmawiała osobiście z tytułowym „Fotografem” i … przeżyła.


„Fotograf” to kolejna w ostatnim czasie produkcja, w którą włączył się CANAL+, zapewniając swoim abonentom premierową emisję telewizyjną. Stacja zainwestowała już blisko 200 mln zł. w ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Produkując i wspierając polskie filmy CANAL+ nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.

CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja premium. Prezentuje rocznie ponad 500 premier filmowych ze świata, Europy i Polski. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia świata kina, m.in. uroczystość wręczania OSCARÓW®, Noc Cezarów czy MFF Cannes i towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach. Od początku swego istnienia jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także wiodącym inwestorem w polską produkcję filmową. CANAL+ to nie tylko różnorodna i ekskluzywna zawartość programowa, ale także najwyższa jakość obrazu i dźwięku. Oferta filmowa stacji jest dostępna w wysokiej rozdzielczości w CANAL+ HD oraz CANAL+ FILM HD, a także w trójwymiarze w CANAL+ 3D. Dzięki technologii cyfrowej widzowie mogą korzystać z dodatkowych udogodnień: wyboru wersji filmu z lektorem lub napisami, w tym specjalne wersje dla niesłyszących do wszystkich premierowych filmów polskich. Nadawcą CANAL+ jest CANAL+ Cyfrowy S.A., operator platformy CYFRA+ i nadawca kanałów telewizyjnych HD: ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.

Więcej informacji na www.canalplus.pl i www.facebook.pl/canalplusfilm

Kontakt:
Biuro Public Relations CANAL+ Cyfrowy S.A.
Katarzyna Pietrzak, tel. 22 32 82 898, k.pietrzak@cplus.com.pl


Wróć
dodaj komentarz