sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Przyjdź na casting, zostań reżyserem
2012-11-15 12:31:00

Przyjdź na casting, zostań reżyserem
Mistrzowie kina: Krzysztof Pulkowski, Andrzej Krakowski, a także Stanisław Dzierniejko przeprowadzą casting i warsztaty reżyserii filmowej, w ramach festiwalu, systematycznie odbywającego się w Świdnicy. Casting odbędzie się już jutro w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Warsztaty, które odbywają się w ramach Festiwalu Reżyserii Filmowej, zorganizowane będą bezpłatnie, a poprowadzą je mistrzowie kina. Już jutro w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji pozarządowych od godziny 11.00 rozpocznie się casting. Zabawa skierowana jest do młodych osób w wieku od 16 do 24 lat. Na sobotni casting, chętni powinni przynieść swoje dossier, czyli zdjęcia, film lub scenariusz, aby pokazać, że poważnie myślą o reżyserii i próbują sprawdzić się w tej materii.


Należy także przygotować się do sprawdzianu ze scenkami, który będzie podstawą do zakwalifikowania się na warsztaty. Scenki muszą być przygotowane w tonacji konwencjonalnego dramatu, thrilleru oraz komedii. Sprawdzian zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym będzie przedstawienie scenek teatralnie zaś w drugim do kamery. To jak kandydaci zaprezentują się w czasie realizacji scenek oraz w trakcie pracy z aktorem i operatorem będzie kluczowe przy wyborze kandydatów. Casting przeprowadzi reżyser Krzysztof Pulkowski oraz dyrektor i producent Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, Stanisław Dzierniejko Pierwszy warsztat reżyserski zaplanowano na sobotę, 20 października na godzinę 11.00. Warsztat poprowadzi reżyser, scenarzysta i producent filmowy, profesor Andrzej Krakowski, dziekan szkoły filmowej w Nowym Jorku. Izabela Patro
źródło: 30minut


Wróć
dodaj komentarz