sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Dzik dla dyrektora festiwalu
2012-11-23 12:08:00


Janusz Zaorski, wieloletni dyrektor artystyczny świdnickiego Festiwalu Reżyserii Filmowej zostanie uhonorowany Kryształowym Dzikiem podczas VI edycji festiwalu, który odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. Ze względów zdrowotnych laureat musiał zrezygnować ze sprawowania funkcji dyrektora. Kolejna, szósta już edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej zaplanowana jest na pierwszy tydzień czerwca 2013 roku. Znana jest już pierwsza osoba, która otrzyma Kryształowego Dzika za całokształt twórczości reżyserskiej. Jest to Janusz Zaorski, wieloletni dyrektor artystyczny świdnickiego festiwalu, który ze względów zdrowotnych musi zrezygnować ze sprawowanej funkcji.


– Dzięki dyrektorowi artystycznemu i osobistemu zaangażowaniu Janusza Zaorskiego Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy gromadzi najlepsze polskie filmy roku, najważniejszych twórców i największe gwiazdy kina. Z zadowoleniem obserwujemy, że z roku na rok miłośników kina w Świdnicy przybywa. Działalność Janusza Zaorskiego ma znaczący wkład w te zmiany, za co należą się serdecznie podziękowania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - W ramach VI edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej stanowisko dyrektora artystycznego pozostanie nieobsadzone, a powołany w to miejsce będzie jedynie konsultant artystyczny. – Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowujemy bardzo bogatą ofertę artystyczną. Jesteśmy przekonani, że spotka się z uznaniem festiwalowej publiczności, zarówno tej młodszej, jak i starszej – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent festiwalu. - Cieszy nas fakt, że Kryształowy Dzik powędruje właśnie do Janusza Zaorskiego. Jednocześnie ze smutkiem przyjęliśmy informację, że w 2013 roku nie będzie on mógł pełnić funkcji szefa artystycznego festiwalu.- dodaje Stanisław Dzierniejko.
Izabela Patro
źródło: 30 minut


Wróć
dodaj komentarz