sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
 Przyjdź zobacz
2012-12-18 09:21:00


Zapraszamy na premierę filmu „Riese. Tajemnice wykute w skale” do Zamku Książ, w środę 12 grudnia 2012 o godz. 18.00. Film powstał w koprodukcji Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Telewizji Wrocław, jest już ósmą produkcją zrealizowaną w ramach cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii. Filmowa opowieść „Riese. Tajemnice wykute w skale” to okazja dla twórców produkcji, Macieja Kieresa i Wojciecha Malinowskiego, do ukazania Dolnego Śląska w czasie II wojny światowej. Przez pryzmat sudeckiego kompleksu „Włodarz” poznajemy charakter funkcjonowania III Rzeszy i jej tajnych planów. 


 Podczas prawie godzinnego filmu przeniesiemy się do sztabu organizacji Todt, podejrzymy przyjazd radzieckiego generała Pawła Batowa do Wałbrzycha oraz mało znaną potyczkę wojsk nazistowskich z sowieckimi. Oprócz ekspertów i świadków wydarzeń w produkcji nie zabraknie fabularyzowanych scen, w których wystąpili głównie mieszkańcy Wałbrzycha i okolic. Na potrzeby najtrudniejszej logistycznie sceny sprowadzano czołg, który do serca Ziemi Wałbrzyskiej jechał specjalnie z Czech. W produkcji uczestniczyły także grupy rekonstrukcyjne, m.in. wrocławska „Festung Breslau” oraz „Eule”. Przewodnikiem widzów po burzliwych dziejach kompleksu Riese będzie dziennikarz telewizyjny Piotr Załuski. Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcji prosimy o wcześniejszą awizację do dnia 10 grudnia 2012 w godzinach 8.00- 16.00 pod numerem telefonu: 74 66 43 871. Wstęp wolny! R 

źródło: 30 minut

Wróć
dodaj komentarz