sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Międzynarodowy Festiwal Okiem Młodych
2014-08-11 11:04:00

Już za niecałe dwa miesiące ruszy VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Tym razem jednak festiwal przeobrazi się w wydarzenie międzynarodowe. Uczestnicy będą mogli zobaczyć filmy twórców z Czech, Słowacji i Węgier, a także z Polski.


Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się już 10 września. Od tego roku wydarzenia staje się międzynarodowe. - „Sonda o mężczyznach” Mateusza Głowackiego -laureata Nagrody Publiczności z 2012 roku, „1989” Michała Bielawskiego i „Moje 89 pokolenie” w reżyserii Pawła Joźwiaka-Rodana. Natomiast w przyszłym roku swój punkt widzenia zaprezentują nasi sąsiedzi, czyli „Okiem Czechów”. - Nowością jest także konkurs dla filmów szkolnych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Podczas specjalnego seansu, festiwalowa publiczność wybierze swojego faworyta spośród dokumentów autorstwa studentów sztuki filmowej. Oprócz nowej sekcji i konkursu, tradycyjnie w programie znajdą się też najlepsze produkcje, prezentowane i nagradzane podczas prestiżowego Planete+ Doc Film Festival. Trzonem Festiwalu pozostaje konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, autorstwa twórcy do 30. roku życia z Polski. - dodają organizatorzy. Na chwilę obecną znamy dwóch członków jury. Sa nimi: Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, współzałożyciel firmy Gutek Film i kurator ds. filmu przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Adriana Prodeus – dziennikarka i krytyczka filmowa, Stypendystka Fulbrighta na Tisch School of the Arts (NYU) w Nowym Jorku. Na konkursowe dokumenty organizatorzy czekają jeszcze do 15 sierpnia.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz