sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Jaki los czeka współczesne kino?
2014-08-01 11:30:00

Z biegiem lat kino ulega nieustannym przeobrażeniom. Początkowo kinematografia powstała z myślą o rozrywce, a później wykorzystana została w sztuce, biorąc pod uwagę kino refleksyjne. Kino współczesne diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Z upływem czasu następowały ciągłe zmiany w różnych sferach kina. Jakość wyświetlanych filmów i ich produkcja znacznie różni się od poprzednich, a sale kinowe dostosowane są do wymagań współczesnego widza. Kino w dzisiejszych czasach nastawione jest na szybką akcję i efekty specjalne. Nowe rozwiązania technologiczne pomagają oglądać obrazy 3D i 4D, gdzie film odbierany jest przez obraz, dźwięk i ruch. Obraz wyświetlany jest na starych zasadach, a efekt trójwymiarowy uzyskuje się przy założeniu specjalnych okularów z filtrem polaryzacyjnym, posiadającym zdolność polaryzacji światła.


Dzięki zastosowaniu techniki 4D widzom dostarczane są dodatkowe doznania, np. zapach czy podmuch wiatru. W Polsce projekcja filmu 4D rozpoczęła się w lutym 2004 roku w oparciu o polaryzację liniową. Film wyświetlany jest z dwóch projektorów na srebrnym ekranie, gdzie podczas projekcji rozlega się wysokiej klasy dźwięk przestrzenny. Kinematografia zmierza cały czas do przodu, stawiając na innowacje i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Współczesne kino nadal przyciąga dużą rzeszę ludzi mimo, że istnieje możliwość obejrzenia filmów w sieci internetowej. Nowoczesnym kinem Cinema City może pochwalić się Galeria Viktoria w Wałbrzychu.


Wróć
dodaj komentarz