sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Film o księżnej Daisy
2014-08-11 11:31:00

W 2011 roku w Wałbrzychu został nakręcony fabularyzowany film dokumentalny o Marii Teresie Oliwii Hochberg von Pless, zwanej księżną Daisy, którą uważano za najpiękniejszą damę XX wieku. Film opowiada o losach angielskiej arystokratki słynącej z dobroczynności i urody. W 1891 roku z księżną ożenił się Hans Heimnich XV von Hochberg. Po I Wojnie Światowej związek ich się rozpadł. Henryk XV wyjechał do Francji, a Daisy została panią na zamku. W projekcji tego filmu brała udział 30-osobowa ekipa filmowa, grupy rekonstrukcyjne i zaangażowano 120 statystów. Sceny do filmu kręcono na placu w Pszczynie, na terenie Zamku Książ oraz w Świebodzicach.


Do projekcji filmu wykorzystano około 300 kostiumów, które reprezentowali aktorzy i statyści. Historia księżnej Daisy przedstawiona w filmie nie jest bogatsza od opowiadanej przez przewodników w czasie wycieczek turystycznych. Produkcja filmu współfinansowana była przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundację Polska Miedź, gminę Wałbrzych, Szczawno-Zdrój i Świebodzice. Projekcja filmu odbyła się 23 listopada w Zamku Książ, gdzie było około 600 widzów. Postać księżnej Daisy jest niesamowicie fascynująca. Miał ją jeszcze bardziej przybliżyć nakręcony film. Historię Księżnej Daisy opowiada jej najbliższa przyjaciółka i służąca Dolly. Kopie filmu o księżnej Daisy ze względu na cele edukacyjne trafiły do wałbrzyskich szkół i bibliotek.


Wróć
dodaj komentarz