sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wieczór z dokumentem w Zamku Książ
2014-08-03 11:31:00

W 2014 roku w Zamku Książ zaplanowane zostały projekcje filmów dokumentalnych w ramach „Wieczoru z dokumentem”. Tylko w sierpniu ze względu na wakacje nie zostaną wyświetlane żadne filmy. W miesiącu lipcu zaplanowana jest projekcja dokumentu „Dziki Zachód” ukazująca wydarzenia po II Wojnie Światowej. Tego miesiąca zostanie również wyświetlony film pt. „Tajemnica Riese”, którego tematem jest podziemny kompleks budowany przez Niemców w czasie wojny pod Zamkiem Książ. Po wakacyjnej przerwie, we wrześniu kontynuowana będzie projekcja filmów. Wyświetlony zostanie dokument „Święty Ogień”, poświęcony Walentemu Badylakowi, który był emerytowanym piekarzem z Krakowa i byłym żołnierzem Armii Krajowej. Na Krakowskim Rynku dokonał on w 1980 roku samospalenia, protestując w ten sposób przeciwko przemilczanej przez władze polskie zbrodni katyńskiej.


Natomiast w październiku nastąpi prezentacja dokumentu „Kucharze Historii”, którego bohaterami są wojskowi kucharze. Obsługiwali oni polowe kuchnie w czasie wojen. W listopadzie zaplanowana jest projekcja dokument pt. „Prywatne śledztwo majora Zakirova”. Jest to historia o majorze KGB Olegu Zakirovie, który w latach dziewięćdziesiątych przekazał Polsce akt sprawy katyńskiej. Śledztwo o pomordowanych polskich oficerach prowadził major na własną rękę, w tajemnicy przed swoimi przełożonymi w Smoleńsku. W grudniu zostanie zaprezentowany film dokumentalny, pt. „Porwani”, przedstawiający historię porwanych Polaków, pochodzących z Krakowa. Porwanie miało miejsce w Iraku, Pakistanie i Czeczeni. Tym filmem zostanie zakończony „Wieczór z dokumentem” w 2014 roku. W zależności od zarezerwowanych miejsc projekcje filmów dokumentalnych odbywać się będą w sali kinowej lub dużej Sali Balowej w Zamku Książ. Filmy dokumentalne będą również wyświetlane w Kłodzku w ramach „Lata z dokumentem”.


Wróć
dodaj komentarz