sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wyłonili konkursową szesnastkę
2014-09-09 12:39:00

Wyłoniono 16 spośród 61 nadesłanych filmów dokumentalnych do Konkursu Polskiego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tysiące złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”.


- Swoje produkcje przesłali zarówno amatorzy, filmowcy niezależni, jak i uczniowie oraz absolwenci szkół filmowych. Najmłodsza z autorek ma 14, a najstarszy z twórców 30 lat. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tys. złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”, autorstwa Magdaleny i Andrzeja Kucharskich. – informują organizatorzy. Ale to nie wszystkie nagrody, które zdobyć mogą uczestnicy festiwalu. Z okazji obchodów dziewięćdziesięciolecia Lasów Państwowych przyznana zostanie Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych – w wysokości 3000 zł, którą ufundowało Nadleśnictwo Świdnica. – Oprócz tego, już po raz drugi obradować będzie Międzynarodowe Jury Młodzieżowe, które również wybierze swojego faworyta. Nagrodę, którą przyznają młodzi Jurorzy, ufundowała Teresa Świło, polityk, przedsiębiorca i działaczka samorządowa, posłanka na Sejm VII kadencji. Jak co roku, swój ulubiony film wybierze też festiwalowa publiczność. Fundatorem Nagrody Publiczności jest Liga Kobiet Polskich, koło w Świdnicy. Także publiczność wybierze zwycięzcę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Szkolnych. – dodają organizatorzy. Konkursowe filmy będą wyświetlane w dniach 12 – 13 września w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wręczenie nagród nastąpi w niedzielę, 14 września.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz