sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wsparcie dla filmu "Powiernik"
2019-02-20 12:26:00

Film "Powiernik", realizowany miedzy innymi przez Łukasza Kazka, to podróż do świata, którego już prawie nie ma. Dzis możemy ocalić ten świat od zapomnienia pomagając twórcom dokończyć film.
- Od lat odnajduję skarby ukryte 70 lat temu przez dawnych mieszkańców Gór Sowich. I nie mam na myśli diamentów, srebra czy Złotego Pociągu, a coś znacznie cenniejszego - sentymentalne pamiątki, listy, dokumenty i fotografie. Chcąc poznać losy właścicieli, odszukuję ich i zwracam niezwykłe depozyty. W zamian odpłacają mi się w jedynej walucie, jaka mnie interesuje - swoimi wspomnieniami. Powierzają mi swoje tajemnice, często bardzo osobiste i wzruszające - mówi autor projektu, Łukasz Kazek.


Świadectwa historii mówionej to nieoceniony sposób na zachowanie wiedzy i zrozumienie doświadczonych przez okropności wojny ludzi. Powiernik to podróż do świata, którego już prawie nie ma.

- Dzięki naszemu obrazowi świat ten nie zniknie - utrwalimy świadectwa przeszłości, pamiątki, odszukamy właścicieli depozytów i po 70 latach spełnimy ich marzenia. To hołd wobec wszystkich ludzi, których spotkałem na swojej drodze, wobec tych wszystkich, których już dziś nie ma, a którzy podzielili się ze mną swoimi historiami - informuje Kazek.

Ponieważ odkrywanie tajemnic to pasja twórców filmu, postanowili oni zrezygnować z jakiegokolwiek honorarium związanego z produkcją filmu.

Celem naszej zbiórki jest pozyskanie funduszy na dokończenie produkcji filmu dokumentalnego Powiernik, jego promocję oraz obsługę festiwalową. Każda przekazana przez Was złotówka pomoże nam dotrzeć do większej liczby widzów na całym świecie!

Link do wsparcia: https://polakpotrafi.pl/projekt/wspieram-powiernika
 

Źródło: walbrzych24.com


Wróć
dodaj komentarz