W dniach 23-25 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na bezpłatne seanse trzech filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX – „Błędny ognik”, „Gorące dni” i „W trójkącie”. Wejściówki będą do odbioru w kasie kina od 17 kwietnia (2 wejściówki na osobę na wybrany film).
Po raz kolejny w kinach należących do Dolnośląskiego Centrum Filmowego wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu organizujemy pokaz filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX. W tym roku walczy o nią pięć filmów, które tworzą eklektyczną mieszankę tematów, podejść i wizualnych przeżyć: „Alcarràs”, „Blisko”, „Błędny ognik”, „Gorące dni”, „W trójkącie”. Napisy do nich zostały przetłumaczone na 24 języki urzędowe UE.
Nagroda Publiczności LUX jest przyznawana przez Parlament Europejski i European Film Academy, we współpracy z Komisją Europejską i siecią kin Europa Cinemas.
Laureata nagrody wyłonią wspólnie widzowie i posłowie do Parlamentu Europejskiego. Poznamy go już w środę, 14 czerwca, podczas ceremonii wręczenia nagrody w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Do 12 czerwca na stronie rating.luxaward.eu/pl można zagłosować na najlepszy film. Spośród wszystkich głosujących wylosowanych zostanie 10 osób, które otrzymają zaproszenie do udziału w ceremonii wręczenia Nagrody Publiczności LUX. Do wygrania są też gadżety filmowe.
Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!
Więcej informacji na temat Nagrody Publiczności LUX oraz nominowanych filmów można znaleźć na stronie luxaward.eu/pl
Gorące dni | 23.04 | godz. 20:00
Reżyseria: Emin Alper
Produkcja: Turcja, Francja, Niemcy, Holandia, Grecja i Chorwacja
Historia młodego idealistycznego prokuratora, który obejmuje urząd w prowincjonalnym miasteczku. Po pozornie ciepłym powitaniu bierze on udział w całej serii pełnych napięcia spotkań. Skłaniają go one do podjęcia walki z korupcją i bigoterią władz lokalnych – a wszystko to w czasie poważnego kryzysu wodnego.
W trójkącie | 24.04 | godz. 20:00
Reżyseria: Ruben Östlund
Produkcja: Szwecja, Niemcy, Francja, Turcja, Grecja, Dania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
Nieskrępowana satyra na rolę, klasę i ekonomiczną wartość piękna. Model Carl i modelka Yaya dołączają do idealnego na zdjęcia na Instagram luksusowego rejsu z superbogatymi pasażerami – rosyjskim oligarchą, brytyjskimi handlarzami bronią i niezrównoważonym kapitanem, który jest fanem marksizmu. Co może pójść nie tak?
Błędny ognik | 25.04 | godz. 20:00
Reżyseria: João Pedro Rodrigues
Produkcja: Portugalia i Francja
Oryginalna komedia muzyczna. Bohaterem filmu jest młody książę, który decyduje się zostać strażakiem. W swoim krótkim i zabawnym dziele Rodrigues pochyla się nad spuścizną kolonializmu, kryzysem klimatycznym i trwaniem monarchii. Pretekstem do tych rozważań staje się historia dwóch młodych mężczyzn kwestionujących status quo.
Źródło: kino-apollo.pl
Film "Powiernik", realizowany miedzy innymi przez Łukasza Kazka, to podróż do świata, którego już prawie nie ma. Dzis możemy ocalić ten świat od zapomnienia pomagając twórcom dokończyć film.
- Od lat odnajduję skarby ukryte 70 lat temu przez dawnych mieszkańców Gór Sowich. I nie mam na myśli diamentów, srebra czy Złotego Pociągu, a coś znacznie cenniejszego - sentymentalne pamiątki, listy, dokumenty i fotografie. Chcąc poznać losy właścicieli, odszukuję ich i zwracam niezwykłe depozyty. W zamian odpłacają mi się w jedynej walucie, jaka mnie interesuje - swoimi wspomnieniami. Powierzają mi swoje tajemnice, często bardzo osobiste i wzruszające - mówi autor projektu, Łukasz Kazek.
W dniach 22-24.07.2018r. odbędą się zdjęcia do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "KURIER". Zdjęcia odbędą się w Głuszycy Górnej i Nowej Rudzie.
Poszukujemy kobiet i mężczyzn w wieku 16-70 lat. Stawka za dzień zdjęciowy - 90 zł brutto. Gramy sceny z II wojny światowej - rok 1944.
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczory Kina Plenerowego. Lokalizacja: plac eventowy za WOK na terenie Starej Kopalni. Wstęp na imprezę jest darmowy.
Pierwszy seans już w piątek 6 lipca 2018r. o godzinie 21.30 i zobaczymy film "Mały Książę".
Wyłoniono 16 spośród 61 nadesłanych filmów dokumentalnych do Konkursu Polskiego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Nadesłane na konkurs filmy będą walczyć o nagrodę Grand Prix: 3 tysiące złotych oraz statuetkę – „Złote Oko”.
czytaj więcejW Wałbrzycha powstało wiele interesujących polskich i zagranicznych filmów. Najwięcej scen do filmów kręconych było na terenie Zamku Książ. Z najbardziej znanych należy wymienić „Hrabinę Cosel” z 1968 roku, w której główną rolę zagrała Jadwiga Barańska. Dużą popularnością cieszyły się również takie filmy, jak: „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, „Magnat”, w którym zagrała Grażyna Szapołowska, „Trędowata”, gdzie w roli tytułowej wystąpiła Elżbieta Starostecka. W rejonie wałbrzyskim kręcono także filmy zagraniczne, np. „Ursula-po szczęściu ledwie cień”. Jednak znanym powszechnie filmem, który poruszył opinią publiczną był „Komornik”, gdzie główną rolę kreował mieszkaniec Wałbrzycha Andrzej Chyra.
czytaj więcej