sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Pokaz filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX
2023-04-12 13:00:00

W dniach 23-25 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na bezpłatne seanse trzech filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX – „Błędny ognik”, „Gorące dni” i „W trójkącie”. Wejściówki będą do odbioru w kasie kina od 17 kwietnia (2 wejściówki na osobę na wybrany film).


Po raz kolejny w kinach należących do Dolnośląskiego Centrum Filmowego wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu organizujemy pokaz filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX. W tym roku walczy o nią pięć filmów, które tworzą eklektyczną mieszankę tematów, podejść i wizualnych przeżyć: „Alcarràs”, „Blisko”, „Błędny ognik”, „Gorące dni”, „W trójkącie”. Napisy do nich zostały przetłumaczone na 24 języki urzędowe UE.

 

Nagroda Publiczności LUX jest przyznawana przez Parlament Europejski i European Film Academy, we współpracy z Komisją Europejską i siecią kin Europa Cinemas.

 

Laureata nagrody wyłonią wspólnie widzowie i posłowie do Parlamentu Europejskiego. Poznamy go już w środę, 14 czerwca, podczas ceremonii wręczenia nagrody w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

 

Do 12 czerwca na stronie rating.luxaward.eu/pl można zagłosować na najlepszy film. Spośród wszystkich głosujących wylosowanych zostanie 10 osób, które otrzymają zaproszenie do udziału w ceremonii wręczenia Nagrody Publiczności LUX. Do wygrania są też gadżety filmowe.

 

Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!

 

Więcej informacji na temat Nagrody Publiczności LUX oraz nominowanych filmów można znaleźć na stronie luxaward.eu/pl

 

Gorące dni | 23.04 | godz. 20:00

 

Reżyseria: Emin Alper

Produkcja: Turcja, Francja, Niemcy, Holandia, Grecja i Chorwacja

 

Historia młodego idealistycznego prokuratora, który obejmuje urząd w prowincjonalnym miasteczku. Po pozornie ciepłym powitaniu bierze on udział w całej serii pełnych napięcia spotkań. Skłaniają go one do podjęcia walki z korupcją i bigoterią władz lokalnych – a wszystko to w czasie poważnego kryzysu wodnego.

 

W trójkącie | 24.04 | godz. 20:00

 

Reżyseria: Ruben Östlund

Produkcja: Szwecja, Niemcy, Francja, Turcja, Grecja, Dania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone

 

Nieskrępowana satyra na rolę, klasę i ekonomiczną wartość piękna. Model Carl i modelka Yaya dołączają do idealnego na zdjęcia na Instagram luksusowego rejsu z superbogatymi pasażerami – rosyjskim oligarchą, brytyjskimi handlarzami bronią i niezrównoważonym kapitanem, który jest fanem marksizmu. Co może pójść nie tak?

 

Błędny ognik | 25.04 | godz. 20:00

 

Reżyseria: João Pedro Rodrigues

Produkcja: Portugalia i Francja

 

Oryginalna komedia muzyczna. Bohaterem filmu jest młody książę, który decyduje się zostać strażakiem. W swoim krótkim i zabawnym dziele Rodrigues pochyla się nad spuścizną kolonializmu, kryzysem klimatycznym i trwaniem monarchii. Pretekstem do tych rozważań staje się historia dwóch młodych mężczyzn kwestionujących status quo.

 

Źródło: kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz