sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Nakręć się na przyszłość! ­– bezpłatne warsztaty f
2023-07-28 12:58:00

Masz między 18 a 26 lat? Mieszkasz w województwie dolnośląskim? Nie masz doświadczenia w branży audiowizualnej, a chciał(a)byś je zdobyć? Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Netflix wystartowały z naborem do bezpłatnych warsztatów pod nazwą „Nakręć się na przyszłość!”, które wprowadzają w tajniki produkcji filmowej i zawodu filmowca. Dolnośląskie Centrum Filmowe jest regionalnym partnerem wydarzenia.


DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

 

Projekt został przygotowany dla osób:

w wieku 18-26 lat,
niemających doświadczenia w branży audiowizualnej,
mieszkających w jednym z 7 województw: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim.
 

PRZEBIEG PROJEKTU

 

1 ETAP

W pierwszym etapie projektu jego uczestniczki i uczestnicy wezmą udział w dwudniowych warsztatach obejmujących wprowadzenie w tajniki realizacji filmów oraz prezentację wybranych zawodów związanych z produkcją filmową.

Warsztaty dla uczestników projektu w województwie dolnośląskim odbędą się, w dniach 16 i 17 sierpnia, w Sokołowsku.

Spośród zgłoszeń na warsztaty zostanie wybranych 20 osób z województwa dolnośląskiego. Warsztaty mają charakter bezpłatny, a nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów.

 

2 ETAP

W drugim etapie 21 uczestniczek i uczestników, po 3 z każdego województwa, zostanie zaproszonych do udziału w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie, które odbędą się w dniach 10-19 października 2023 r., a poprzedzi je seria wprowadzających szkoleń online.

Osoby biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie przygotować pod okiem mentorów filmy o wybranych zawodach filmowych.

Stypendia pokrywające koszty udziału w warsztatach Film Spring Open, noclegu i wyżywienia zapewnia firma Netflix.

 

ZGŁOSZENIA

 

Nabór do udziału w projekcie trwa w terminie od 15 do 30 lipca.

Aby zgłosić swój udział należy:

wypełnić ankietę oraz
przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej*.

*filmik należy umieścić na Youtube lub Vimeo i umieść link do filmu w ankiecie, w wyznaczonej rubryce. Link do filmu powinien być aktywny do 31 października 2023.

 

WYNIKI NABORU

Informacja o zakwalifikowaniu się na warsztaty zostanie ogłoszona na stronie KIPA między 4 a 8 sierpnia, osobno dla poszczególnych województw.

Z zakwalifikowanymi uczestnikami KIPA skontaktuje się bezpośrednio w celach organizacyjnych.

 

Źródło: kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz