Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza w dniach 3, 9 i 10 września o godz. 18.15 na pokazy przedpremierowe kontynuacji komediowego hitu, który podbił serca zarówno widzów, jak i krytyków. Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali – co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu? W obsadzie ponownie znaleźli się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska.
Komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż.
Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.
Źródło: kino-apollo.pl
W tym roku festiwal odbędzie się w Sokołowsku w dniach 25-27 sierpnia 2023 roku. Honorowy patronat nad festiwalem objęła Maria Kieślowska, wspaniała postać, która od ponad dekady wspiera z ogromnym zaangażowaniem ideę i rozwój festiwalu. Program 12. edycji festiwalu Hommage à Kieślowski skupiony jest wokół hasła „pokoleń”, „dialogu międzypokoleniowego”; wokół tego, co może zdecydować o tożsamości i specyfice danego pokolenia.
czytaj więcejW Kinoteatrze Zdrowie od 2010 roku we wrześniu co roku odbywa się festiwal filmowy, którego patronem jest Krzysztof Kieślowski (hommageakieslowski.pl). W latach 1951–1960 Krzysztof Kieślowski mieszkał w Sokołowsku. Do miejscowego kina wracał wspomnieniami między innymi w autobiografii „O sobie”. Niewykluczone, że miało to wpływ na wybór przez niego późniejszego zawodu. Większość seansów, ze względu na brak pieniędzy na bilety, Krzysztof Kieślowski obserwował z kolegami przez wentylator w dachu kina. Widać było stamtąd zaledwie fragment ekranu.
czytaj więcejFilm fabularny w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa z 1973 roku, oparty na prozie Brunona Schulza, jest poetycką refleksją dotyczącą przemijania i sensu życia. Na pokaz zapraszamy w niedzielę 30 lipca o godz. 14.00. Bilety: 13 zł.
czytaj więcejTo kwintesencja amerykańskiego filmu, klasyk zarówno dla Nowego Hollywood, jak i gatunku dziennikarskiego śledztwa, a przy tym ponadczasowa historia, oparta na autentycznych wydarzeniach dotyczących afery Watergate. Robert Redford i Dustin Hoffman łączą w sobie precyzyjnie odpowiednie ilości grozy i zapału jako reporterzy Washington Post. 8 nominacji do Oscara(R).
czytaj więcejPełen magii, oryginalny film „Tonia” Marcina Bortkiewicza jest świetnie zagraną opowieścią o dojrzewaniu do samodzielności. Obraz opowiada o losach dziewczynki, której ojciec ma wyjechać do pracy do Włoch. Oglądana historia przedstawiona jest z perspektywy 11-letniej bohaterki. Na pokaz zapraszamy w ramach Filmowego Klubu Seniorów w czwartek 27 lipca o godz. 13.00. Bilety: 13 zł.
czytaj więcej