sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Strzępy - Kino Apollo zaprasza
2023-09-18 11:43:00

Kino ma nie tylko bawić. Choć wielu z nas głównie po to do kina chodzi, to jednak spora część widzów wybiera trudniejsze filmy, poważniejsze tematy, cięższe gatunki, jak np. dramaty. Ważny temat porusza nowy film Beaty Dzianowicz - Strzępy. Znana ze swoich produkcji dokumentalnych reżyserka opowiada tu historię rodziny dotkniętej chorobą dziadka. Kiedy symptomy choroby nasilają się, relacje w rodzinie zostają wystawione na próbę, a syn Gerarda musi podjąć decyzje, które zaważą na życiu każdego z jego bliskich.


W głównych rolach oglądamy pochodzącego z Zabrza Michała Żurawskiego oraz aktorów Teatru Śląskiego: Agnieszkę Radzikowską, Dariusza Chojnackiego i nagrodzonego na festiwalu w Gdyni Grzegorza Przybyła w roli Gerarda.

 

„Strzępy” okazały się jednym z najciekawszych filmów 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: zostały nie tylko bardzo dobrze przyjęte przez festiwalową publiczność i krytyków filmowych, ale zdobyły jedne z najważniejszych wyróżnień konkursowych. Beata Dzianowicz otrzymała nagrodę „za debiut reżyserski lub drugi film”, a fenomenalny Grzegorz Przybył - „za drugoplanową rolę męską”. Film dostał również Nagrodę Onetu „Odkrycie Festiwalu”. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym Beata Dzianowicz odebrała Nagrodę Specjalną Jury za scenariusz, a w Chicago, na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce „Strzępy” zostały wyróżnione nagrodą „Złote Zęby” dla najbardziej interesującego filmu fabularnego.

 

Źródło: kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz