sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Olgierd Łukaszewicz odwiedził Wałbrzych
2023-12-05 11:51:00

Odtwórca roli Albercika w „Seksmisji” czy Jasia w „Perle w koronie” był gościem bezpłatnego spotkania połączonego z pokazem wspomnianej „Perły w koronie”. To jedno z wielu wydarzeń, które odbyły się w ramach tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Górnicze święto trwało od piątku do niedzieli.


Bezpłatny pokaz filmu „Perła w koronie” i spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem odbyło się w sobotę 2 grudnia o godzinie 17.oo w sali tanecznej w budynku Łaźni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.

 

Łukaszewicz to aktor filmowy i teatralny, ale także działacz kulturalny i społeczny. Pojawił się w kilkudziesięciu produkcjach, a na swoim koncie ma między innymi Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego za wybitne osiągnięcia aktorskie.

 

Wybór „Perły w koronie” nie był przypadkowy. Produkcja wyreżyserowana przez Kazimierza Kutza opowiada o górnikach, a dokładnie o górnikach strajkujących przeciwko zamknięciu należącej do niemieckich przedsiębiorców kopalni węgla kamiennego w polskiej części Górnego Śląska w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

 

Po bezpłatnym seansie można było porozmawiać ze znanym i uznanym aktorem czy zdobyć autograf.

 

Źródło: um.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz