sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
20 000 gatunków pszczół od 22 grudnia w Kinie Apollo
2023-12-13 10:45:00

Nagrodzony tytułem najlepszego hiszpańskiego filmu i laureatem Srebrnego Niedźwiedzia za wybitną kreację aktorską na Berlinale. Młodziutka, dziesięcioletnia Sofia Otero, jako najmłodsza laureatka tej nagrody w historii festiwalu. W filmie przedstawia dziewczynkę, która w jedno gorące lato, w tle brzęczenia pszczół, hałasu basenu i rodzinnych spięć, desperacko próbuje odnaleźć swoje miejsce wśród innych.


Dziecko, które zakwestionuje zastane normy, zasady i tradycje, sprawi, że na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice, a kobiety z rodziny przyjrzą się własnym wyborom i stłumionym pragnieniom. Dziecięcy bunt przypomni im, że prawdę o sobie można manifestować na wiele sposobów.

 

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? „20 000 gatunków pszczół” to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

 

Reżyser Estibaliz Urresola Solaguren
Premiera 22 grudnia 2023
Długość 129'
Kraj Hiszpania, 2023

 

Źródło: kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz