sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Przegląd filmów Nagrody Publiczności LUX
2024-03-04 10:25:00

Zapraszamy serdecznie do udziału w seansach filmowych nominowanych do Nagrody Publiczności LUX, organizowanych przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe. Wydarzenie odbędzie się 11 i 14 marca 2024 roku w kinie Apollo. Bezpłatne wejściówki na te fascynujące pokazy można otrzymać w kasie kina.


W tym roku do Nagrody Publiczności LUX nominowanych zostało pięć wyjątkowych filmów, z których dwa zostaną pokazane w kinie Apollo w dniu 11 i 14 marca 2024.

 

  • Adamant, reż. Nicolas Philibert | 11.03 | godz. 18:00
  • 20 000 gatunków pszczół, reż. Estibaliz Urresola Solaguren | 14.03 | godz. 18:00

 

LUX Audience Award – Europejską Nagrodę Publiczności ustanowiono w 2020 roku. Corocznie przyznają ją Parlament Europejski i Europejska Akademia Filmowa, we współpracy z Komisją Europejską i siecią Europa Cinemas. Zastąpiła ona dwa poprzednie wyróżnienia: Nagrodę LUX Parlamentu Europejskiego, ustanowioną w 2007 roku jako symbol zaangażowania tej instytucji w kulturę, oraz Nagrodę Publiczności przyznawaną przez Film Academy People`s Choice Award.

 

Widzowie mogą oddawać głosy na filmy konkursowe na stronie https://luxaward-rating.europarl.europa.eu/pl/. Laureata konkursu poznamy 16 kwietnia 2024r. podczas ceremonii w Parlamencie Europejskim.

 

W zeszłym roku zwycięzcę wybrano na podstawie 45 000 ocen od obywateli z całej UE oraz ocen eurodeputowanych. Dzięki temu Nagroda LUX należy do najbardziej opartych na opiniach widzów nagród na świecie.

 

 

Opisy filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX:

 

„Adamant” | reż. Nicolas Philibert

 

Dokument o wyjątkowym ośrodku opieki dziennej: pływającej konstrukcji na Sekwanie, w sercu Paryża, która jest kotwicą w czasie i przestrzeni dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Film zaprasza nas do wejścia na pokład i spotkania się z pacjentami i opiekunami ośrodka.

 

„20 000 gatunków pszczół” | reż. Estibaliz Urresola Solaguren

 

Film opowiada historię ośmioletniego dziecka zdezorientowanego sposobem, w jaki ludzie się do niego zwracają. Spędzając lato na wsi, w domu związanym z pszczelarstwem, bohaterka odkrywa swoją tożsamość płciową wraz z kobietami z jej rodziny, które same jednocześnie zastanawiają się nad własną kobiecością.

 

Źródło: kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz