sowie

Filmy kręcone w Wałbrzychu i okolicach, wydarzenia, projekcje filmowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kultowe animacje na wielkim ekranie
2024-06-03 10:26:00

W czerwcu zapraszamy na trzy wyjątkowe pokazy filmów studia Ghibli. Nagradzane animacje, stworzone przez mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, są znane na całym świecie z głębokich przesłań i niezwykłej jakości wizualnej.


“Spirited Away: W krainie Bogów” – 13 czerwca, godz. 18:00

 

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie. Arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie.

 

“Księżniczka Mononoke” – 20 czerwca, godz. 18:00

 

Zapierająca dech w piersiach opowieść Hayao Miyazakiego, która przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta epicka historia konfliktu między industrialną ludzkością a bogami natury zdobyła uznanie na całym świecie, wyróżniając się jako przełom w animacji, która przyciąga zarówno dorosłych, jak i młodszych widzów.

 

“Ruchomy zamek Hauru” – 27 czerwca, godz. 18:00

 

Nominowany do Oscara film zabiera widzów w magiczną podróż wraz z Sophie, przemienioną przez klątwę w staruszkę, która odkrywa tajemnice ruchomego zamku. Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. „Ruchomy zamek Hauru” to niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

 

kino-apollo.pl


Wróć
dodaj komentarz